Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı


Ticaret Müfettişleri olarak hedefimiz daima belirlenen stratejik hedef ve amaçlara dayalı, performans esaslı, ilkeli ve tarafsız, şeffaf ve bilgilendirici, etik değerlere sahip, eğitici ve yol gösterici, risk analizlerine dayalı, süreç ve sonuç odaklı, gelişime ve değişime açık, caydırıcı ve önleyici bir denetim icra etmektir.

Ülkemizin dış ticaret işlemlerinin, çağdaş bir denetim anlayışı içerisinde denetlenmesi zorunluluğundan hareketle, Gümrük ve Ticaret Müfettişleri üzerlerine düşen görevlerin her geçen gün artmakta olduğunun bilincinde olarak, denetim görevlerini etkin, fonksiyonel ve toplam kalite yönetimi anlayışı içerisinde yerine getirmeye devam etmektedirler.

Dış ticaretimizin ülke menfaat ve hedefleri doğrultusunda dış ticaret politikalarına uygun olarak izlenmesi ve yönlendirilmesinde, önemli rol oynayan risk analizine dayalı firma ve sektör incelemeleri ile sonradan kontrol sisteminin geliştirilmesi süreçlerinde de Gümrük ve Ticaret Müfettişlerinin ifa ettikleri görevler hiç şüphesiz ki yadsınamaz.

1992 yılından günümüze faaliyetlerine kesintisiz ve kararlılıkla devam etmekte olan Derneğimiz, 1994 yılından beri de her 3 ayda bir yayımladığı “Gümrük ve Ticaret Dünyası Dergisi” ile yayın hayatına devam etmiş ve etmektedir. Bugüne kadar Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı ile Avrupa Birliği konularında da kaynak niteliğinde 36 adet kitap yayımlayarak gümrük ve ticaret camiasının hizmetine sunmuştur.

Çeyrek asırlık geçmişimizle Türkiye'nin köklü ve nitelikli sivil toplum kuruluşlarından biri olarak bundan sonra da üzerimize düşen sorumluluk ve görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için elimizden geleni yapacağımıza söz verirken enerjimizin tamamını ülkemize faydalı olacak hedeflere yöneltebileceğimiz daha güzel günleri görmek ümidiyle hepinizi selamlıyorum.

Saygılarımla...

Dr. Coşkun ŞENOL

Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.